Aký by mal byť priebeh homeopatickej liečby?

admin
homeopatická liečba

AKÝ BY MAL BYŤ PRIEBEH HOMEOPATICKEJ LIEČBY?

Homeopatická liečba prebieha na niekoľkých úrovniach. Ideálna homeopatická liečba by mala prebehnúť dokonca na všetkých úrovniach. Pri predpísaní správneho homeopatického lieku tzv. similima by sa malo objaviť postupné zlepšenie na všetkých úrovniach pacientovho života. Najprv na úrovni mentálnej, potom  emocionálnej  a až potom  fyzickej. Takže pacient by mal prvé zmeny pocítiť v mysli, potom  v emóciách a nakoniec na fyzickom probléme, ktorý sa každému pacientovi zdá najdôležitejší. Avšak opak je pravdou. Tak ako nemôže dom stáť bez pevných základov, tak sa nemôže ochorenie prejaviť na tele bez postihnutia mysle a emócií . A aj tu existuje určitá postupnosť a poriadok. Takže ako prvú liečime myseľ, potom emócie a najneskôr telesný problém.

 Počas liečby sa môže vyskytnúť tzv. „homeopatické zhoršenie“, ktoré však nie je dôvodom na ukončenie liečby, alebo urýchlenú zmenu lieku. Prejavuje sa napr. tak, že sa prechodne zhorší ekzém, s ktorým ste prišli, alebo sa na tele objavia vyrážky – tu platí vždy zásada, že vyrážky nikdy nepotláčame, teda ničím nenatierame (v prípade potreby sa poraďte so svojím homeopatom). Môže sa objaviť aj teplota alebo nejaké akútne ochorenie, po ktorom sa pacient začne cítiť lepšie. Zvyknú sa objaviť aj rôzne výtoky, ktorými choroba ide z tela von, čo značí, že prebieha očistný proces. Jedná sa napr. o hnačku, zvracanie, nádchu, nebolestivý výtok z ucha a pod.
 V priebehu liečby sa môžu prechodne vracať staré problémy, ktoré najneskôr o pár dní bez akejkoľvek ďalšej liečby pominú.
 

Nezabudnite na nevyhnutnosť prvej kontroly po začatí homeopatickej liečby, kde homeopat zhodnotí priebeh liečby, zlepšenie stavu, možnosť zmeny potencie lieku,  častejšieho užívania predpísaného lieku, prípadne  predpíše nový liek.

 V prípade akýchkoľvek nejasností ihneď kontaktujte svojho homeopata.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial