Bachova kvetová terapia

bachova kvetova terapia

BACHOVA KVETOVÁ TERAPIA

„Choroba nie je ani krutosť, ani trest, ale iba oprava, nástroj, ktorým si naša vlastná duša poslúžila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržala pred väčšími omylmi, ktoré by narobili ešte väčšie škody a aby nás zaviedla naspäť na cestu pravdy a svetla, z ktorej by sme nikdy nemali zísť.“

Edward Bach – zakladateľ

Bachova kvetová terapia harmonizuje ľudskú psychiku a lieči niektoré fyzické príznaky negatívnych psychických stavov, ako je napríklad alergia, ekzém, lupienka a iné.

Bachova kvetová terapia je približne 70 rokov stará terapia a pracuje s veľmi jemnými energiami, preto je vhodná pre každého, vrátane novorodencov, detí, tehotných aj veľmi starých a chorých ľudí a môžeme ju kombinovať s akoukoľvek inou liečebnou metódou, vrátane klasickej medicíny. Je to jednoduchý a pritom veľmi účinný systém, ktorý vráti harmóniu našim emóciám, našej mysli, aj nášmu telu.

Bachove esencie

Bachova kvetová terapia je založená na podobnom princípe ako homeopatia. Za pomoci esencií z 38 vybraných rastlín a stromov pomáha človeku zvládať rôzne záporné emócie, s ktorými je denne konfrontovaný . K tomuto systému patrí aj 39.esencia, ktorá sa nazýva Krízová (RESCUE REMEDY esencia). Tá sa používa pri akomkoľvek psychickom otrase a zamedzuje rozvinutiu šoku a jeho následkom . Je to najčastejšie používaná esencia a mala by byť súčasťou výbavy vašej domácej lekárničky. Doporučujeme ju nosiť vždy pri sebe, v kabelke alebo v aute a stane sa vašim neoceniteľným pomocníkom.

Bachove esencie harmonizujú stav našej mysle a dokážu rozptýliť konkrétne nepríjemné emócie a nálady. Odstránením blokov a negatívnych pocitov tak napomáhajú konečnému uzdraveniu sa.

Bachove esencie môže užívať každý

Bachove kvetové esencie nemajú žiadne vedľajšie účinky, nie sú návykové, nehrozí u nich predávkovanie. Iba na začiatku liečby môže prísť podobne ako v homeopatii k prechodnému zintenzívneniu symptómov. Sú vhodné pre každého. Od práve narodených bábätiek, až po veľmi starých a chorých ľudí. Obzvlášť obľúbené sú u detí, kedy veľmi jemným spôsobom vedia zharmonizovať ich správanie, prevedú ich ťažším obdobím nástupu do škôlky, školy, alebo pri skúškach a rodinných problémoch. Dokážu pomôcť pri problémoch s pomočovaním, zajakávaním, poruchami správania.

Úspešne sa používajú nielen pri liečbe detí a dospelých, ale aj u zvierat – napr. pri agresívnom chovaní, pri strese, chirurgickom zákroku a u rastlín a stromov pri presadzovaní, sťahovaní, napadnutí škodcami a pod.

Zaujímavosti z Bachovej kvetovej terapie

Bachove kvapky

Ako užívať Bachove kvapky

Po terapeutickom pohovore, určení a namiešaní zmesi Bachových esencií (najviac 7 esencií) vhodnej pre pacienta, sa tieto Bachove kvapky užívajú v dávkach 4 kvapky 4 krát denne pod jazyk. Pri...

Čítajte ďalej
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial