Homeopatický príbeh so šťastným koncom

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.
homeopatický príbeh so šťastným koncom

Homeopatický príbeh so šťastným koncom

Jednu z najčastejších otázok, ktorú mi moji pacienti pri našom prvom stretnutí kladú je: „Vie homeopatia vyliečiť aj môj problém?“  Na to im vždy pravdivo a jednoznačne odpovedám: „Nezáleží na tom, s akým problémom prichádzate, mojou úlohou je pre Vás nájsť čo najpresnejší homeopatický liek. A keď sa nám táto úloha spolu podarí, vaše ochorenie sa stane minulosťou.

Druhá najčastejšia otázka, ktorá potom nasleduje je, ako som sa ja sama k homeopatii dostala. A  preto som sa rozhodla rozpovedať vám vlastnú skúsenosť, ktorá mi úplne zmenila život.

Precitnutie

Ľudia radi čítajú príbehy iných , najme tie, ktoré majú šťastný koniec, pretože im to poskytuje reálnu nádej, že dokážu vyriešiť aj svoj vlastný problém, ktorý sa im v tej chvíli môže zdať nad ich sily.

Odvtedy, ako som sa s homeopatiou stretla prvý krát, ubehlo viac ako osemnásť rokov. V tej dobe som bola mamička čerstvo narodeného bábätka, ktoré na tom podľa lekárskych prognóz nebolo veľmi dobre. Ten krásny malý človiečik, na ktorého som sa celé mesiace strávené v nemocnici tešila a ktorý vyzeral tak bezbranne nemal byť podľa všetkého v poriadku. Vtedy ma prvý krát napadlo, že chemická liečba počas tehotenstva  a nevydarený pôrod si vyberajú svoju daň. Prognózy lekárov ma uvrhli do hlbokého zúfalstva, pretože moja dôvera v klasickú medicínu a úprimný rešpekt pred múdrosťou lekárov mi nedovolili pochybovať. Bolo to v  dobe, kedy internet bol ešte neznámy pojem a prístup k informáciám bol veľmi obmedzený. Počas synových prvých mesiacov života sme boli u lekárov snáď častejšie ako na prechádzkach, bol mu diagnostikovaný torticollis, hypertonický syndróm, možné neurologické poškodenie, ktorého rozsah sa zatiaľ nedal určiť, alergie a nakoniec sa pridružil aj  ekzém.

Syn bol so všetkými  týmito diagnózami veľmi nepokojné, nespavé a uplakané bábätko. Všetko ho vyrušovalo, na každý zvuk a malý podnet reagoval plačom a nepokojom. Tým, že trpel aj hypertonickým syndrómom, začal sa pre nás kolotoč nekonečného domáceho cvičenia niekoľko krát denne,  sprevádzaného zúfalým nárekom nielen nášho syna, ale často aj rodinných príslušníkov.  Po dlhých mesiacoch však jediným efektom  boli zničené nervy nás rodičov, bábätka a susedov, lebo v rehabilitačnom centre neboli s výsledkami spokojní. Dokonca mi hovorili, že keď nezačnem poriadne so synom cvičiť (poriadnejšie som si už nevedela ani predstaviť!), budem zodpovedná za to, že nebude schopný sám sedieť, nieto ešte niekedy chodiť.

Takto to trvalo asi prvých osem mesiacov, naša domácnosť bola hore nohami, neustále sme cvičili alebo nosili v náručí plačúceho syna, v noci bdeli, lebo syn nespal viac ako desať minút bez prerušenia a začalo nám dochádzať, že je to beh na dlhé trate. Napokon sa ešte k rôznym alergiám pridal nepekný, výrazný, červený ekzém na tváričke nášho uplakaného  a nepokojného bábätka. Po návšteve primára kožného oddelenia, kde sme dostali ďalšiu hrozivú predpoveď, prišiel zlom. Našťastie.

 

Prvý kontakt  s homeopatiou

Ktosi z rodiny nám spomenul HOMEOPATIU – v tej dobe a v našich končinách takmer neznámy pojem a dal nám telefonický kontakt na lekárku – homeopatku. Bol to naozaj prelomový okamih nielen v živote nášho syna, ale aj v mojom živote, jeho mamy, lebo sa definitívne uzatvorila jedna bolestná kapitola nášho života. Bolo to jedno z tých zásadných skvelých odporučení, ktoré vám úplne dokážu zmeniť život.

O niekoľko dní nás  prijala mladá lekárka, ktorá sa venovala homeopatii. Prvýkrát od narodenia syna som mala pocit, že niekoho naše trápenie zaujíma. Dostali sme veľmi veľa otázok ohľadom zdravotného stavu syna, jeho povahy, prejavov v správaní, spánku, chutí,  plaču. Okrem toho homeopatka kládla  veľa otázok aj mne, matke – o tehotenstve, prečo som bola v nemocnici, aké emócie som tam prežívala, ako prebiehal pôrod, čo bolo príčinou cisárskeho rezu…. Plno otázok a odpovedí, ktoré dovtedy nikoho nezaujímali. Po asi dvojhodinovom rozhovore sme od homeopatky dostali  malé biele guľôčky, konštitučný homeopatický liek pre nášho syna.

Zázrak

Synovi sme lieky podali a ekzém sa na pár dní zhoršil, ale potom veľmi rýchlo, akoby šibnutím čarovného prútika, z tváre zmizol. Bola som nadšená, konečne liečba, ktorá pomohla!

Na moje obrovské prekvapenie sa však začali diať pre mňa aj celkom nečakané veci, syn začal veľmi rýchlo motoricky napredovať, začal lepšie spávať, prestal celé dni a noci plakať, stalo sa z neho usmiate bábätko. Povedal svoje prvé slová – v deviatich mesiacoch! Bolo jasné, že sa stal medicínsky zázrak – a  náš syn sa úplne a rýchlo vyliečil. Neurológ odporučil ukončiť cvičenie a označil jeho vývoj za primeraný veku – po všetkých symptómoch nezostala ani stopa.

Začalo mi byť jasné, že syn nedostal len malé biele guľôčky na ekzém, ale že v tých liekoch  musí byť čosi viac, čo spôsobilo takú obrovskú zmenu. Bola som touto metódou liečenia doslova uchvátená.

Moja cesta

A tu sa začína aj  moja vlastná dlhá homeopatická cesta. Odvtedy sa v našej rodine prestali používať chemické lieky z lekárne, nakúpila som si svoje prvé homeopatické knihy a často som pri  problémoch navštívila homeopata.  Za tie roky sa v našej lekárničke nazbierali desiatky homeopatických liekov, ktoré našťastie nepodliehajú expirácii, a tak ich môžeme používať aj celé desaťročia.  Nasledovali najprv roky samoštúdia, množstvo prečítanej homeopatickej literatúry a  liečenie bežných ochorení v rodine výlučne homeopatickými liekmi.

Bola som homeopatiou nadšená, venovala som jej veľa času a mojim snom sa stalo ju aj študovať a keď otvorili štvorročnú homeopatickú akadémiu aj v Bratislave, prihlásila som sa. Musím však pripustiť, že štúdium homeopatie nie je jednoduché, je to náročná a dlhá cesta, vlastne štúdium na celý život .

Mala som však obrovské šťastie, že som mohla študovať homeopatiu na  škole, ktorá má svetovú úroveň, vedie ju veľmi talentovaný a nadšený lekár – homeopat, ktorý vie študentom sprostredkovať najnovšie moderné poznatky z tohto oboru, ako aj položiť dobré a hlboké základy z klasickej homeopatie. Každoročne usporadúva niekoľko  homeopatických kongresov, kde nám prednášajú najlepší súčasní homeopati z celého sveta. Vďaka ich novým a prevratným systémom, dokážeme dnes predpísať aj lieky, ktoré donedávna boli v homeopatii úplne neznáme, a tak vyliečiť aj tých  našich pacientov, ktorým klasické lieky nepomáhajú.

Ako bežne liečiť homeopatiou?

Keď syn dostal horúčku alebo prechladol, dostal homeopatický liek podľa symptómov, ktoré choroba ukazovala, najčastejšie to boli Aconitum, Belladona, Ferrum phos, Gelsemium. Keď dostal nádchu, často sme použili Allium cepa, alebo Arsenicum.. Pri kašli  pomohol liek Drosera alebo Spongia. Liek bol vždy vybraný podľa presných príznakov.

Raz sme boli so synom jazdiť na poníku, vonku bol vtedy sneh a ľad, koník sa v lese rozbehol a syna zhodil. Žiaľ spadol tak nešťastne, že si zlomil kľúčnu kosť. Syn dostal aj v tejto situácii homeopatické lieky, Arniku na zranenie a liek Symphytum  a Calcareu phosphoricu na rýchle zahojenie kostí. Zlomenina sa mu veľmi rýchlo zacelila a nebola potrebná ani žiadna rehabilitácia.

Syn si zlomil ruku ešte raz ako 15-ročný a po podaní homeopatických liekov na druhý deň odtancoval veľké vystúpenie vo folklórnom súbore  aj so sadrou na ruke, hoci tesne po úraze sa to zdalo úplne nemožné. O pár dní bola ruka úplne zahojená.

Na dovolenkách  pri tráviacich problémoch ako hnačka a vracanie veľmi dobre zaberali lieky Arsenicum, Nux Vomica alebo Veratrum album.

Alebo inokedy uprostred letných horúčav skočil syn prehriaty do studeného bazéna a večer dostal  bolesti a horúčku. Vtedy mu do niekoľkých minút pomohol liek Bellis Perenis a choroba úplne odišla.

Pri typicky detskej chorobe, ako sú ovčie kiahne sme opäť siahli po osvedčených bielych homeopatických guličkách a keď som o 4 dni prišla k detskej lekárke pre potvrdenie do škôlky, že syn je zdravý, nechcela tomu ani uveriť, také rýchle vyliečenie ovčích kiahní vraj ešte nevidela.

Raz mi syn volal zo školy pre veľké kŕčovité bolesti brucha z nejasnej príčiny. Mal asi 11 rokov a keď som ho priviezla domov, skrúcal sa od bolesti a veľmi kričal, vyzeralo to naozaj hrozivo, bola som vyľakaná a zvažovala som zavolať sanitku, mohlo ísť o náhlu brušnú príhodu a s tým nie sú žarty. Ešte som sa však rozhodla vyskúšať homeopatický liek Colocynthis s tým, že ak do niekoľkých minút nezaberie, zavolám záchrannú službu. Po podaní lieku prestal syn kričať od bolesti do niekoľkých sekúnd, za pár minút sa jeho telo uvoľnilo z kŕčovitého zovretia a predklonu a o ďalších pár minút zaspal. Keď sa o hodinu zobudil, bolo všetko v poriadku.

Toto je veľmi typická reakcia na správne podaný akútny homeopatický liek – pacient sa ukľudní a často krát aj zaspí, najme deti a keď sa zobudia, ich stav je výrazne zlepšený, alebo ich problém, napr. horúčka úplne pominie. Veľmi rýchlo si zvyknete, že dobre vybrané  homeopatické lieky účinkujú rýchlo, často až tak rýchlo, že  akútna choroba ako je prechladnutie, chrípka, hnačka, akoby záhadne zmizli.

Aj my sme si veľmi rýchlo zvykli, že keď syn ochorel, po podaní homeopatického lieku mohol ísť často ráno opäť do školy, len výnimočne musel zostať doma dlhšie ako jeden deň. V škole mal minimum vymeškaných hodín.

Aj deti môžu zažívať emočne vypäté situácie alebo stres v škole. Vtedy sa výborne osvedčili netoxické a nenávykové rastlinné  kvapky Rescue  Remedy Bachove kvapky. Sú neoceniteľné pri udalostiach ako je úraz, strach, panika, zľaknutie, nevoľnosť, tréma pred skúškou alebo pohovorom, stres v práci a v škole, bolestivé vyšetrenie, kolaps, nekontrolovaný plač u detí tesne po očkovaní. Treba ich ihneď podať pod jazyk. Pri drobných poraneniach ich kvapneme priamo na ranu, odreninu. Preto ich treba nosiť vždy pri sebe v kabelke alebo v aute – budú vašim výborným pomocníkom.

Pri akýchkoľvek popáleninách, rezných ranách, odreninách, modrinách, môžete tiež bez problémov použiť homeopatické lieky a maste. Raz si syn v bazéne  hlboko rozrezal nohu o sklo. Zdalo sa, že bude treba ranu chirurgicky zašiť, ale bolo už neskoro večer, tak som vyskúšala homeopatiu. Ranu som vyčistila, nakvapkala na ňu Bachove kvapky Rescue remedy, ústne podala liek Calendulu a natrela  homeopatickou calendulovou masťou. Ráno bola rana úplne zatvorená.

Je to jednoduché

Ako syn rástol, homeopatické  biele guľôčky ho namiesto klasických liekov sprevádzali celý život a za tých  ďalších osemnásť rokov nedostal  už žiaden chemický alopatický liek.

Dnes je syn už dospelý, študuje v zahraničí, v ďalekej, pre nás exotickej krajine a je napriek hrozivým prognózam  úplne zdravý. Pred touto ďalekou cestou, keď sa bežne používajú preventívne očkovania proti rôznym chorobám, dostal aj tento krát homeopatické očkovania, s ktorými mám veľmi dobré aj osobné skúsenosti zo svojej cesty po Indii.  Keď syn v ďalekej cudzine prvýkrát ochorel, dostal horúčku z prechladnutia, vedel si už sám vyhľadať správny liek a o pár hodín bolo po horúčke . Dokonca vyliečil aj svoju „ host-mamu“ v zahraničí z ťažkej chrípky, keď jej podľa príznakov podal liek Gelsemium a ráno už stála na nohách a  mohla ísť do služby k svojim pacientom, pretože pracuje ako lekárka.

Šťastný koniec

Príbeh chlapca, dnes už mladého muža, ktorý som vám rozpovedala  a ktorý na začiatku vyzeral tak bezútešne, je pravdivý a vypovedá o tom, že homeopatická liečba môže plne nahradiť klasickú, bežne používanú nákladnú liečbu, ktorá má žiaľ často veľa vedľajších účinkov. Homeopatia ich naopak nemá a je veľmi účinná, rýchla a lacná, takže ideálna. Preto nepoznám jediný argument, prečo by pre chorých nebola výhodná, nešetrila ich peniaze a čas a nedala im reálnu nádej, že sa môžu vyliečiť aj zo zdanlivo „nevyliečiteľných“ chorôb. Preto som si istá, že „HOMEOPATIA JE NÁDEJ, KTORÁ JE TU PRE KAŽDÉHO“. Doprajte si aj vy šťastný koniec.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial