Homeopatia – utajená Popoluška

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.
Homeopatia - utajená Popoluška (jeseň)

Homeopatia - utajená Popoluška

Jeseň je hra protikladov. Zatiaľ čo prchavá krása babieho leta spomína na príjemné letné dni, chlad a vytrvalý dážď sľubujú skorý príchod pochmúrnej zimy. Práve výkyvy jesenného počasia sú často skúškami pre organizmus. K vzniku bežných ochorení však môžu prispieť aj nespracované traumy a zmeny v životoch ľudí.

Pokazený žalúdok a novoročná OPICA

Najlepší homeopatický liek po novoročnej párty, keď sa na vás v zrkadle pozerá “opi­ca”, bolí vás hlava, neviete si spomenúť, s kým ste tancovali, vtedy je čas siahnuť po homeopatiku NUX VOMICA. Pomôže upoko­jiť žalúdok, ktorý dostal riadne zabrať vyprážanou rybou, majonézovým šalátom, vareným vínom či presladenými koláčmi. Ak nezvyknete fajčiť, ale teraz ste si výnimočne dopriali, tento liek je pre vás pravý. Dajte si každú hodinu jednu globulku a verte, či nie, už pravdepodobne po prvej dávke budete ako znovuzrodení.

Neviete ZASPAŤ?

Sviatky sú plné vzrušujúcich chvíľ, svetiel, návštev, darčekov, radosti, ponocovania či klebetenia dlho do noci. A keď sa už konečne ocitnete v posteli, máte od vzrušenia toľko energie, že by ste skôr narúbali kopu dreva, ako sladko zaspali. Myšlienky vám víria hlavou a pohľad na hodiny vo vás vyvolá ďalšiu frustráciu, lebo čoskoro treba opäť vstať a vy ste ešte oka nezažmúrili! Nevadí, pomôže vám liek COFFEA CRUDA, vhodný aj pre deti, ktoré tiež nedokážu zaspať od vzrušenia. Dobrú noc!

Uťahaná MAMA

Veď to poznáte. Máte zamestnanie, tri deti, manžela, domácnosť, jogu, mamu, psa a máte navyše chystať sviatočné menu. Všetci od vás niečo chcú a vy sa tvárite, že to nie je problém. Nikomu nehovoríte, že aj vy máte svoje potreby, že ste uťahaná a máte bolesti. O problémoch sa cez sviatky nehovorí. Až to raz nevydržíte, lebo práve, keď si chcete trochu oddýchnuť, príde za vami najmenšie dieťa a chce sa s vami hrať. Zrazu sa vás zmocní pocit, že to všetko neznášate. A tak nakričíte najprv na deti, potom v noci na manžela, keď sa o „čosi“ pokúsi, lebo intímnosti sú to posledné, na čo máte chuť! Je čas si pochutnať na niekoľkých dávkach homeopatického lieku SÉPIA. Možno vás neuveriteľne naštartuje a vráti vám láskavý pohľad na blízkych a budete si môcť opäť vychutnať sviatočné dni.

Sviatočná CHRÍPKA

Len nedávno ste boli na pohotovosti a čakali ste tam niekoľko hodín? Nebojte sa, dáme vám niekoľko tipov, ako si poradiť doma s chrípkou, ktorá vás chytí v čase sviatkov. Ak ste vonku premrzli zo studeného vetra, lebo ste si na slávnostný účes nechceli dať čapicu a horúčka prišla náhle, liekom, ktorý vám pomôže, bude ACONI­TUM.

Bolí vás hlava tak, že máte pocit, že sa rozletí, pulzujúce bolesti sú neznesiteľné a tvár vám horí do červena ako vianočná guľa na stromčeku, máte vysokú horúčku, potom siahnite po lieku BELLADONA.

Chrípku s nepokojom, nevrlou náladou, ktorá všetko kritizuje, zimnicou a neschopnosťou sa v noci upokojiť pomôže ARSENICUM ALBUM.

Pár dávok týchto liekov vás zakrátko postaví na nohy a sviatky si môžete užiť opäť v dobrej nálade.

Drobné ÚRAZY

Ak sa manžel raz do roka premení na domáceho kutila, vezme do ruky kladivo namiesto mobilu, potom vám príprava prvej homeopatickej pomoci príde vhod. Na prsty, ktoré dostali riadnu ranu týmto nebezpečným nástrojom použite HYPERICUM. Rýchlo zastaví vystreľujúce bolesti priškripnutých prstov. Jeden nesprávny pohyb pri otváraní šampanského na Silvestra alebo pri vystreľovaní svetlíc a tečie krv. ARNICA je vychýrený homeopatický liek na úrazy a zastaví aj kapilárne krvácanie takmer okamžite. Rana sa veľmi rýchlo zatvorí a zahojí. Ak ste ho ešte neskúsili, majte ho poruke, je to základná sviatočná výbava.

Dávkovanie

Hoci sa počas sviatkov zvykneme predávkovať všetkým možným, od šampanského, koláčikov až po prílišné nadšenie, našťastie, homeopatickými liekmi sa nedá predávkovať. Sú bezpečné aj pre najmenšie deti. Bude vám stačiť vziať si pár globuliek a nechať ich rozpustiť pod jazykom ako jednu dávku, ktorú môžeme opakovať každú hodinu. Pri zlepšení stavu, ktorý nastáva pomerne rýchlo, niekedy okamžite, intervaly dávkovania predlžujeme, až liek vysadíme.

POSOLSTVO homeopatie

Homeopatia je ešte stále v našich končinách málo známa. Je najväčším, ale aj najlepšie utajovaným tajomstvom medicíny, jej Popoluškou. V rozprávke je jej čaro, krása a láskavosť odhalené a všetko sa dobre končí. V životoch ľudí, ktorí ju vyskúšali, je to obdobne. Ak im raz odhalí skryté poklady, čaro sviatkov im v zdraví poskytuje po celý rok.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial