Pohľad z druhej strany. Spoveď homeopatickej pacientky

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.
pohľad z druhej strany - spoveď homeopatickej pacientky

Pohľad z druhej strany.

Spoveď homeopatickej pacientky

Väčšina článkov a rozhovorov, ktoré si môžete v časopisoch o homeopatii prečítať je o informáciách, ktoré vám poskytujú samotní skúsení homeopati.  V nich vám objasňujú, ako homeopatia funguje, čo vás na vyšetrení čaká, ako pôsobia homeopatické lieky, čo všetko sa dá homeopatiou liečiť, koľko lieky stoja, pridávajú niektoré svoje úspešné prípady, zaujímavosti zo sveta homeopatie.

Rozmýšľala som však, že by tento krát mohla dostať priestor na vyjadrenie aj takzvaná druhá strana, dnes si teda prečítate pohľad  mojej skutočnej  homeopatickej pacientky. Pani Andrea vám postupne rozpovie svoj príbeh a skúsenosť o liečbe homeopatiou a ako sa táto unikátna liečebná metóda stala súčasťou jej života a zároveň života celej jej rodiny.

Myšlienka zmeny a ako k nej vlastne prišlo.

Myslím, že môj príbeh nezačal nejako zvláštne a prekvapujúco,  nájde sa v ňom isto veľa dnešných mladých žien. Bola som mladá mamička dvoch malých detí, 4-ročného dievčatka a 2,5-ročného chlapčeka. Moje deti neustále chorľaveli a ja som začala byť nielen extrémne vyčerpaná starostlivosťou o ne, ale začalo mi aj dochádzať, že pokračovať v tomto bludnom kruhu už jednoducho nevládzem. Keď dcérka dobrala svoje asi šestnáste antibiotiká a opäť ochorela, rozhodla som sa začať hľadať inú cestu  liečby. Bola som presvedčená, že už je najvyšší čas naozaj niečo podniknúť.

Môj prvý skutočný kontakt s homeopatiou.

Úprimne? Naozaj ťažko sa mi to píše, ale moja prvá skúsenosť nebola práve najšťastnejšia. Na internete som našla kontakt, ktorý vyzeral veľmi seriózne a zavolala som naň. O pár dní sme dostali termín, a tak som sa aj s deťmi vybrala na vyšetrenie. Vyšetrenie každého dieťaťa trvalo asi hodinu, ale bola som šokovaná, keď mi vystavili účet za dve homeopatické vyšetrenia v sume niekoľko stoviek eur. Toľko peňazí som nemala ani pri sebe!!! Musela som sa po lieky aj s peniazmi vrátiť. Bolo mi do plaču. Dnes sa mi zdá neuveriteľné, že som naozaj toľko zaplatila. Bola som veľmi sklamaná.

Predsa som to nevzdala.

Najprv som si nechcela pripustiť, že som sa tak sklamala, verila som, že lieky deťom pomôžu, ale keď sa blížil termín kontroly a ja som si mala pripraviť ďalších niekoľko sto eur, začala som na internete viac čítať a referencie, ktoré som tam našla, neboli povzbudivé. Jednoducho ma zlákala dobre prezentovaná reklama.  Zistila som tiež, že táto astronomická cena nie je vôbec za homeopatické vyšetrenie obvyklá, že u iných homeopatov sa pohybuje  v desiatkach eur, prvé vyšetrenia sú oveľa dlhšie a podrobnejšie. Taktiež som zistila, že je bežné sa počas liečby spojiť s homeopatom telefonicky alebo mailom, čo tu nebolo možné. Prezrela som aj stránku komory homeopatov, kde je zoznam profesionálov, tento kontakt tam však chýbal. Nakoniec som však  rozhodla použiť odporúčania, ktorý mi dala moja dobrá priateľka. Odvtedy si myslím, že najlepšia reklama je spokojný a vyliečený pacient, referencie od samotných pacientov.

K homeopatii ma priviedol strach o moje deti.

Dcérka mala len štyri roky a už zobrala šestnásť rôznych antibiotík. Dvakrát sme museli volať pohotovosť, lebo pri vysokých horúčkach dostávala febrilné kŕče, ktoré vyzerali hrozivo a na smrť ma vyľakali. Dcéra mala v anamnéze aj problém s obličkami, boli sme sledovaní v nefrologickej poradni. Syn bol na tom o niečo lepšie, ale bol mladší. Tiež mával vysoké teploty, užíval už šesťkrát antibiotiká, trpel na laryngitídy a dostával aj kortikosteroidy. Mal na koži nepekný ekzém. Bola som prakticky v jednom kolotoči chorôb, čo asi pozná veľa mamičiek, unavená, vystrašená.  A bolo nevyhnutné, aby som opäť nastúpila aj kvôli rodinnej finančnej situácii do práce. To som si v tej chvíli vôbec nevedela predstaviť, lebo deti boli prakticky stále choré. Pri pomyslení na toľké OČR-ky mi bolo jasné, že ak sa niečo podstatné dosť rýchlo nestane, o svoju prácu asi veľmi rýchlo prídem.

Dôvod na úsmev.

Dnes sa pri tej spomienke môžem len usmievať. Stalo sa to, v čo som veľmi dúfala a verila. Že nájdem účinnú liečbu, ktorá moje deti skutočne vylieči, nielen potlačí  ich momentálne príznaky choroby. A to sa naozaj stalo.  Po asi dvojhodinovom veľmi podrobnom rozhovore s každým z mojich detí sme dostali nielen homeopatické lieky, ale aj rady, ako sa správať pri horúčke, že ju nie je dobré umelo znižovať antipyretikami a že sú aj iné spôsoby, ako vysokú horúčku zvládnuť. Odchádzala som z vyšetrenia s dobrým pocitom a s nádejou, že sa všetko na dobré obráti. A deti ani z vyšetrenia nechceli odísť, hrali sa z hračkami a vôbec si tie chvíle nespájali s chorobou a nepríjemnými vyšetreniami.

 Prekvapením bola aj zmena správania.

Veľmi rýchlo som spozorovala, že liek zakrátko niečo urobil s dcérkiným správaním. Predtým bola nielen stále chorá, ale aj veľmi nepríjemne uplakaná, často sa hnevala a žiarlila na brata, vysmievala sa mu, neustále vyžadovala moju pozornosť, bola požadovačná. Po lieku začala byť priateľskejšia, jej plač sa zmenil na ľútostivý a jeho frekvencia klesla na minimum. Už bola schopná sa s bratom hrať, zrazu som ich videla, ako sa držia za ruky, aj moji rodičia si všimli, že sa veľmi zmenila. Po pár týždňoch, keď dcérka ochorela, chorobu sme zvládli bez chemických liekov v priebehu dvoch dní, čo bolo predtým nemysliteľné. A pri kontrole na nefrológii mala ideálne výsledky, ako úplne zdravé dieťa, to ma najviac prekvapilo, v to som tak rýchlo ani nedúfala. Syn bol po lieku najprv plačlivejší a ekzém sa mu nakrátko zhoršil, ale na prvej kontrole bol lepší asi o deväťdesiat percent. 

Keď deti ochoreli, priebeh chorôb bol krátky a podávali sme pri nich len homeopatické lieky. V tej dobe som začala pracovať,  deti nastúpili do škôlky a toto náročné obdobie sme zvládli bez problémov. Upokojila som sa, zistila som, že deti nemusia  stále  chorľavieť a  že život má aj iné stránky, ktoré som predtým jednoducho nemala čas vnímať.

Základom je dôvera.

Začala som dôverovať. Videla som výsledky, aké sme homeopatickou liečbou dosiahli u mojich detí. Začala som aj rozumieť, že všetko so všetkým súvisí.  Že choroba nie je len súbor nejakých príznakov oddelených od nás samých a že silné lieky zabíjajúce baktérie a vírusy neriešia príčinu ochorenia. Ja sama som sa stala homeopatickou pacientkou. Okrem toho som pri vyšetrení mojich detí o sebe toľko prezradila, že bolo  len otázkou času, kedy  aj ja homeopata navštívim.  Neskôr som sa už sama trošku naučila  narábať s homeopatickými liekmi, vytvorila som pre našu rodinu homeopatickú lekárničku, kúpila si jednoduchšiu  literatúru k tejto metóde liečenia. Chemické lieky z lekárne sme v našej rodine takmer úplne prestali používať.

 

Výraz „rodinný terapeut“ alebo  „rodinný lekár“ už dávno vyšiel z módy. Ale v homeopatii je to inak.

Dnes sú homeopatickými  pacientmi dokonca aj moji rodičia a môj svokor – onkologický pacient. Hoci patria k tým skôr narodeným, ani oni nechceli zostať vynechaní. Svokrovi sa po operácii nehojaca rana  pekne zacelila, nemá bolesti. Dostal aj lieky, ktoré by mali byť schopné zabrániť recidíve rakovinového ochorenia, tak sme teraz my aj on  oveľa pokojnejší.

 Klasická medicína je žiaľ veľmi prísne rozdelená na odbory. Ak máte problém a bolesti, rozkúskujú vaše telo na časti a každý odborný lekár sa pozrie len na tú svoju časť. Takto ani lekár, ani pacient nemá možnosť toho druhého spoznať, nadviazať  kontakt, pozrieť sa na človeka ako na celok. Nikto nedáva do súvislosti váš emočný stav s tým telesným.

V homeopatii je to inak. Rodinný terapeut tu vychádza úplne prirodzene, lebo sa zaujíma nielen o vaše telo, ale aj o vašu myseľ, emócie, rodinnú situáciu, problémy z minulosti, o vaše trináste komnaty.  Na vyšetrení poviete veci, ktoré by ste možno neprezradili ani najlepšiemu priateľovi 🙂 . Takto to predsa kedysi  veľmi dobre fungovalo, v nie veľmi dávnej minulosti. Lekár poznal celé generácie jednotlivých rodín, poznal rodinnú anamnézu z prvej ruky, vedel o pacientoch veci, ktoré dnes nikoho nezaujímajú. A to je škoda, lebo som sa presvedčila, keď sa v rodine vylieči jeden, zlepší sa atmosféra a vzťahy aj s ďalšími členmi, akoby celá rodina ozdravela.  Špecializované odbory v klasickej medicíne iste majú  svoj význam, ale ten je dnes podľa mňa  preceňovaný, stráca sa v ňom samotný pacient.

Čo nám pacientom v homeopatii  chýba a čo by sme privítali.

Keď vymeníte lieky z lekárne za homeopatické gulôčky a zvyknete si na ne, už si len tak ľahko nevezmete chemický liek ani pri bežných ochoreniach, ako je chrípka, angína, prechladnutia, hnačky, zvracanie, hojenie zlomenín… Ale keď ochoriete, nie je jednoduché dostať rýchly termín vyšetrenia alebo dostať  odbornú radu, ktorý  liek použiť. Vy však potrebujete, aby vám bol predpísaný správny liek hneď, v ten istý deň. Preto by bolo výborné, keby pre pacientov existovala rýchla akútna homeopatická ambulancia.

Niečo také na Slovensku rozhodne chýba a je smutné, že ani v hlavnom meste taká ambulancia nie je. Ak by neboli v čakárni dlhé rady, bola by som jej zriadením nadšená.

Odporúčania a ako sa zorientovať.

Moja prvá skúsenosť síce nebola najlepšia, ale napriek tomu a našťastie som  túto liečbu nezavrhla. A urobila som dobre. Našla som cestu, ktorá mojim deťom  zmenila detstvo plné chorôb a vyšetrení na pokojný  prístav a rodinnú pohodu. Som vďačná.  Iste je aj vo vašom okolí homeopat, na ktorého sa aj vy môžete obrátiť. Pozrite napríklad stránku komory homeopatov, pátrajte, pýtajte sa, čítajte recenzie od skutočných pacientov, opýtajte sa svojich známych a priateľov. Nedajte sa oklamať myšlienkou, že homeopatia je drahá, lebo tak to nie je. Ak natrafíte na niekoho, kto účtuje za jedno vyšetrenie stovky eur, utekajte ešte pred zaplatením. A riaďte sa aj svojím vnútorným pocitom, dajte na svoj dojem, mali by ste z vyšetrenia odchádzať spokojní, plní nádeje, s možnosťou kontaktovať sa s terapeutom pri akomkoľvek probléme. Vtedy viete, že ste v dobrých rukách.

 

Obmedzený duch si vyberá obmedzenú cestu. Rozširuj svoj duchovný pohľad a vyber si širšiu cestu, aby si bol pripravený vždy pomáhať, aby si súcitil a mohol slúžiť.

Srí Sathya Sai Baba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial