Čarovná kuchyňa homeopatie

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.
čarovná kuchyňa

Čarovná kuchyňa homeopatie

Predstavte si, že máte prístup k čarovnej kuchyni zdravia. Kedykoľvek pocítite nejakú bolesť, alebo príde ochorenie, zájdete do nej a nájdete tam všetko na to, aby ste boli rýchlo a jednoducho uzdravení. V tejto čarovnej kuchyni zdravia sa používajú len prírodné ingrediencie, vládne tam pokoj a harmónia. Necítite  strach ani keď príde nejaké vážne ochorenie, prečo aj, stačí len zájsť do čarovnej kuchyne zdravia a nájsť správnu prísadu.

Do tejto kuchyne má každý prístup, môžete sa štedro podeliť aj s ostatnými, neexistujú žiadne podmienky vstupu, cítite sa tu v bezpečí. Ochutnať môže každý, všetkého je nadostač, je tu stále plno ľudí a prichádzajú ďalší.

Jedného dňa však ktosi zaklope na vaše dvere a ponúka vám vlastný liek, ktorý má vyliečiť vašu chorobu. Keď mu otvoríte, stojí tam človek v krásnom obleku, prichádza na drahom aute a má kufrík plný liekov. A urobí vám ponuku: „Si chorý a ja mám pre teba liek, budem ti ho dodávať, ak mi dovolíš kontrolovať svoj život a budeš poslúchať všetko, čo ti prikážem. Ak to splníš, budem ti tento liek dodávať celý život, lebo viem, že ho budeš vždy potrebovať, inak sa nebudeš cítiť dobre.“

Viete si predstaviť svoju reakciu? Vo svojej čarovnej kuchyni zdravia máte všetkého nadostač na to, aby ste sa rýchlo a jemne uzdravili. A tak vám ponuka nepripadá zaujímavá. Zasmejete sa a s úctou odpoviete: „Nie, ďakujem, ja mám dostatok všetkého k úplnému zdraviu, netrpím núdzou.“

Ale teraz si predstavte presný opak. Čarovnú kuchyňu zdravia ktosi prikázal zatvoriť.  Už tam nemôžete len tak ísť a zobrať si to, čo potrebujete.  Je to zakázané. A vy ochoriete, necítite sa dobre, máte bolesti a vysokú horúčku. Potrebujete ísť do práce, ale nemôžete, ste chorí. Vtedy opäť prichádza neznámy pocestný v drahom obleku a ponúkne vám liek. Sľubuje vám rýchlu úľavu. Liek môžete dostať, ale len v prípade, že budete súhlasiť s tým, že ho už budete užívať celý život. Nevylieči vás, ale ak budete poslúchať, stále znova a znova vám ho prinesie. Dostanete strach, čarovná kuchyňa zdravia je zatvorená a vy máte bolesti, nechcete byť chorí, a tak  súhlasíte. Dnes dostávate svoj liek, ale čo bude potom? Sľúbili vám, že ho dostanete aj zajtra, aj o mesiac, aj o rok…

Ani neviete, ako sa to prihodilo, a stali ste závislí od svojich liekov. Dnes je to len jeden alebo dva, ale ako plynú roky, môže ich byť pekná kôpka. Každý deň znova, nesmiete zabudnúť, mohlo by to byť nebezpečné, už sa nedá cúvnuť, všetky ich potrebujete, veď bez nich by ste neprežili.

Naozaj?

Každý máme prístup do svojej čarovnej kuchyne zdravia. Len musíte vedieť, že existuje, že je otvorená a nájsť k nej cestu.  Na tejto ceste môžete natrafiť na rôzne kuchyne, zacítiť rôzne vône a získať rôzne kulinárske zážitky. Všetko je dovolené. Kuchyne zdravia spoznáte ľahko: všetky majú spoločné znaky, nemusíte do nich chodiť celý život, nepoznáte ich z reklamy, ingrediencie sú malé, a je ich ako šafránu, len čosi viac ako medzi prsty. Nestretnete tam ani ľudí v drahých oblekoch a určite sa nestanete závislí.

Dnes vám ponúkam nazrieť do čarovnej kuchyne homeopatie, kde sa dejú zázraky uzdravenia dnes a denne aj ťažko liečiteľných , či nevyliečiteľných, ale aj celkom obyčajných chorôb.

MENU:

Studené predjedlo: Kalcium s fosforom

 Toto predjedlo si obľúbilo dievčatko, pekná modrooká blondínka, ktorá neustále kašle. Už sa to ťahá niekoľko mesiacov. Je to suchý štekavý kašeľ, ktorý sa zhorší so zmenou počasia a  ľahom do postele. Vtedy to začne a trvá to aj niekoľko hodín, neutíchajúce pokašliavanie. Klasické lieky nezaberajú. Dievčatko je milé, zhovorčivé, komunikatívne, nemá problém sa s hocikým zoznámiť. Rozprávalo veľa už ako dvojročné. Je pomalšie, pokojné a samostatné. Bojí sa tmy. Miluje mlieko, slané veci a neznáša vajcia. Pri opakovanej návšteve našej čarovnej kuchyne mama hovorí, že po tomto predjedle niekoľko mesačný kašeľ ustal akoby mávnutím čarovného prútika do 24 hodín. O 2 týždne neskôr sa prechodne objavil v oveľa miernejšej forme. Ale teraz je už dievčatko úplne vyliečené.

Dezert: Ruža z Damašku

 Tohto mladého muža vyliečil  z nešťastnej romantickej lásky práve tento dezert. Trápilo ho akné na tvári, kŕčové žily a zlomené srdce s depresiou. Zle spí. Po nešťastnom manželstve má problém nadviazať ľúbostný vzťah, už veľmi nedôveruje ženám.Aj keď sa ľahko zaľúbi, vždy to zle dopadne. Má veľmi romantickú povahu a rád kupuje ženám kvety. Fascinujú ho najmä ruže. Je veľmi galantný a prináša mi na kontrolu čokoládu. Jeho spánok sa úplne upravil a akné takmer zmizlo. A ešte si aj pochutil!

Šalát: dali by ste si Cocu ?

 Teraz ste sa asi zarazili. Naozaj myslí rastlinu Cocu? Nebojte sa, homeopatický liek z nej vyrobený nie je droga. Listy koky používali už starí Inkovia pre svoje povzbudzujúce a terapeutické účinky. V homeopatii má trochu iné použitie. Je to liek na výškovú chorobu, slabosť, omdlievanie, búšenie srdca, dýchavičnosť  a  opuch vo vysokých nadmorských výškach. Ja som ho podala ako konštitučný liek mladej mamičke, ktorá sa v noci budila s pocitom dusenia. Občas jej náhle prišlo zle a odpadla. Bola veľmi pozitívna a ulietavala do nádherných predstáv. Mala sny o krásnej krajine, kráčala do vysokých hôr. Po lieku z koky sa cíti veľmi dobre a ustúpili jej ťažkosti.

Hlavné jedlo: Labuť  s jarnou cibuľkou

Nemusíte mať strach, žiadne zviera pri príprave tohto jedla nemuselo zomrieť a môžu si ho dopriať dokonca aj vegetariáni!! Že nerozumiete? V našej čarovnej kuchyni homeopatie je toto jedlo pripravené z jediného pierka tejto krásne labute a najedia sa všetci do sýtosti. Predpísala som ho mladej extrovertnej žene, duchovne zmýšľajúcej a milujúcej slobodu, ktorá sa nevedela spamätať z rozchodu s partnerom spred pár rokov.  Vlastne za ním dlho a hlboko smútila, aj keď bola skôr veselej a optimistickej povahy. Mala aj  bolesti a stuhnutosť krku,  ale najväčší jej problém bola láska. Po liečbe sa cítila oveľa šťastnejšie, hoci prežila aj krátke obdobie hnevu na bývalého partnera. Mala však pocit, že túto kapitolu svojho života už dokáže definitívne uzavrieť. Dokonca si vymenila skoro celý svoj šatník! Graciózna labuť jej zmenila pohľad na nevyhnutnú zmenu života.

Príloha: Hyos na indický spôsob

 Táto príloha lieči chlapca s epilepsiou a pomočovaním pri malých záchvatoch. Je to pekný veselý chlapec, taký šašo, ako hovorí mama. Máva aj výbuchy hnevu a občas neposlúcha, ale najmä sa trápi pre neustále hádky svojich rodičov, ktorí sa chcú rozviesť. Žije doma v napätí  a bojí sa rozpadu rodiny. Už sme vyskúšali aj niekoľko iných liekov s čiastočným efektom, ale tento bol predpísaný indickou, tzv Sehgalovou metódou a zabral veľmi dobre. Pomočovanie veľmi rýchlo prestalo a intenzita záchvatov sa veľmi znížila. Takže ja aj mama sa tešíme na ďalšiu porciu, pravdepodobne s úpravou sily lieku.

Dyňový koláč

 Liek vyrobený z dyne som nedávno podala maličkému 3 mesačnému bábätku, ktoré od narodenia trpí kolikami a neustále plače. Z rodičov sa vďaka jeho tráviacim problémom stali nevyspaté chodiace trosky, lebo dieťa nie je možné pre bolesti položiť. Musia ho nosiť tak, aby na brušku cítilo tlak  a ak ho prepadne náhla kŕčovitá bolesť, spustí srdcervúci krik. Dokáže spať iba na brušku a je to extrémne nepokojné dieťa. Po podaní homeopatickej dyne je takmer okamžitá pozitívna reakcia. Dostala som e-mail, že dieťa plače už len občas a všetky tráviace problémy sa neuveriteľne zlepšili. Som rada, že dyňový koláč z našej kuchyne bábätku pomohol. Často ho používame pri hnačkách s úpornými kŕčmi zlepšenými silným tlakom.

Koreniny: kuchynská soľ a arzén

 Ach, opäť tá nešťastná láska. Vedeli ste, že na zlomené srdcia existuje toľko účinných homeopatických liekov? A to som vám predstavila iba tri. V skutočnosti je ich oveľa viac. Mám pacientov, ktorí sa trápili celé roky a ich život zdrvený nešťastnou láskou dostal až po liečbe homeopatickou kuchynskou soľou tú správnu príchuť. Predpísala som ju aj mladej žene, ktorá už veľmi dlho denne myslí na bývalého priateľa, má chronickú nádchu, časté herpesy a gynekologické problémy. Keď som si ju prvý krát vypočula, vôbec jej nenapadlo, že by tieto veci mohli navzájom súvisieť, ale verte mi, že v našej kuchyni spolu súvisia! Tak ako sa v rozprávke nedalo žiť bez soli, tak sa ani homeopatická prax nedá vykonávať bez lieku z  tejto jedinečnej ingrediencie. Lebo práve ona otvára uzavreté zlomené srdcia.

Arzén – naozaj je možné prichucovať jedom? Tým homeopatickým určite, pretože po jeho jedovatosti u nás nenájdete ani stopu. Ľudia, tak ako môj pacient, ktorému som ho s úspechom predpísala, si naozaj často otravujú svoj život strachom zo straty práce, z finančnej neistoty, z ktorej pramení prehnané šetrenie až lakomosť, strachom zo zlodejov, ktorí im zoberú aj to málo, čo im zostalo. Ich život sa v tomto stave podobá nervóznej mrazivej zimnici namiesto príjemným dobrodružstvám. Homeopatický arzén, ktorý je často používaný aj napríklad  pri akútnych nádchach, alebo pri otrave z jedla, pri konštitučnom predpise môže spôsobiť veľkú zmenu v tele aj v  myslení pacienta.

Nápoj: materské mlieko

Liek vyrobený z materského mlieka som s veľkým úspechom predpísala mladej žene, ktorá trpela ťažkými depresiami, už dlhé roky sa jej nedarilo počať vytúžené dieťa a  jej manželstvo bolo na pokraji zániku. Keď som ju videla neskôr o niekoľko týždňov po lieku, takmer som ju nespoznala, jej depresia bola preč, prišla upravená a krásna. Vyžarovala celkom iný druh energie a začala mať znovu veľa plánov do života. Ako povedala, aj bez dieťatka môže byť život krásny. Aké bolo však jej veľké prekvapenie, keď o tri mesiace otehotnela! Svet homeopatie je naozaj zázračný.

Predstavila som vám len niekoľko pochúťok, ale naša čarovná homeopatická kuchyňa ich ponúka široký sortiment, viac ako 6000 tisíc rôznych prírodných ingrediencií a jedál. Avšak tajomstvo úspechu šéfkuchára spočíva v ich presnom výbere. Je to ako umenie, máme nekonečné možnosti tvorby, lebo každý náš pacient je originál, a preto si zaslúži jedinečný a kreatívny prístup s homeopatickou noblesou. Humor, ktorý som sa pokúsila vložiť do tohto článku, je dôležitou esenciou v našich životoch,  urobme si  teda aj my z liečenia  zaujímavú hru, ktorá nás baví a obohatí nielen naše telo, ale aj našu dušu. Lebo keď sa nám to spolu podarí, výsledok vždy stojí za to!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial