Potravinové intolerancie

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.
potravinové intolerancie

Potravinové intolerancie

V posledných rokoch sme v našej praxi zaznamenali enormný nárast klientov, ktorí majú problémy s trávením, intolerancie na celú škálu rôznych potravín a takzvanú histamínovú intoleranciu, alergie. Prichádzajú k nám s príznakmi, ktoré zahŕňajú bolesti brucha, nafukovanie, kŕče, hnačku, zápchu, syndróm zvýšenej priepustnosti čriev, alergie na mlieko, lepok a ďalšie. Príčiny sú rôzne, častokrát zostávajú neznámou aj po dôkladných, drahých vyšetreniach a testoch. Medzi najčastejšie príčiny však patrí časté používanie antibiotík a iných liekov, potravinárske aditíva, očkovanie, nekvalitná strava s nízkym obsahom živín, alkohol, príliš mnoho cukru, nedostatok pohybu, stres a podobne.

V poslednom období sa na nám v našej homeopatickej praxi osvedčil prístup predpísať týmto ľuďom nielen ich presný konštitučný liek, ale kombinovať ho aj s cielenou homeopatickou liečbou použitím lieku Poly Bowel Plus v rôznych potenciách a s presným dávkovaním. Nozóda Poly Bowel Plus (PBP) obsahuje celú škálu črevnej mikroflóry, ktorá je kombinovaná s enzýmami a kandidou a ukazuje telu vzor, ako má črevná mikroflóra vyzerať a pomáha obnoviť rovnováhu v črevách, harmonizovať črevný ekosystém. S prístupom dvojitého predpisu, presného konštitučného lieku + nozódou PBP dosahujeme prekvapivé výsledky.

Príbeh

Charakteristický prípad:

Dievčatko, 8-ročná školáčka, je neustále chorá, bolí ju celé telo, nedokáže sa hýbať, je extrémne slabá, smrteľne bledá, s kruhmi pod očami, bez teploty, má návaly zimnice, pocit nevoľnosti, pri chorobe vracia a má silné bolesti brucha. Ťažko sa jej dýcha, pociťuje ťažobu na hrudi. Dieťa má veľa strachov a lipne na mame, bojí sa tmy, strašidiel a spáva v spálni rodičov kvôli nočným morám. Je umelecky nadaná. Cez prázdniny navštívili zámok a po vypočutí legendy o hradnej pani a strašidlách sa jej zdravie ešte zhoršilo. Stále o tom rozpráva. Viac ako polovicu školského roka nemôže ísť do školy. Lekárske vyšetrenia a testy nič nezistili, iba zníženú imunitu.

Predpis

Po prvom homeopatickom vyšetrení a podrobnom rozhovore matka vypozorovala, že začiatok jej ochorenia vždy súvisí s jedlom. Keď dievčatko zje niečo z mlieka, cukru  alebo potraviny s obsahom lepku či kvasníc, ochorie. A tak jej prispôsobili stravu bez týchto potravín, doma jej pečú špeciálny chlieb a dieťa má prísnu diétu, ktorú však nevedia vždy ustrážiť, a tak sa začarovaný kruh neustále opakuje. Keďže na prvej konzultácii nebola súvislosť s jedlom zrejmá, dievčatko dostáva predpísaný konštitučný liek Stramonium 30 CH raz týždenne a mix Bachových kvapiek na strachy predpísaných presne na mieru. Na kontrole mama konštatuje výrazné zlepšenie stavu, dcérka začala aj lepšie jesť. Tento liek však nebol schopný dievčatko úplne vyliečiť ani pri zvýšenej potencii lieku. Chorobnosť sa znížila, ale nie úplne. Potravinová intolerancia však naďalej zostáva, aj keď jej choroby majú ľahší a kratší priebeh. Po nových skutočnostiach, ktoré matka vypozorovala, sa pri ďalšej konzultácii rozhodnem pre zmenu predpisu konštitučného lieku a pridania nozódy Poly Bowel Plus (PBP). Na základe nových príznakov predpisujem liek Carcinosinum 200 CH a homeopatickú kúru liekom PBP v dĺžke trvania 12 týždňov v režime stupňujúcich sa potencií od 30 CH až po 10 000 CH.

Kontrola

Táto liečba mala na našu malú klientku neuveriteľný účinok. Zvyšok rodiny, ktorý bol k homeopatii dosť skeptický, tomu nemôže uveriť. Dievčatko nielenže prestalo byť choré, ale mohlo začať jesť oveľa viac potravín. Dnes sa môže stravovať ako zvyšok rodiny. Prestali jej piecť chlieb a variť osobitnú stravu. Dokonca si občas dopraje aj pizzu so syrom a nič jej nie je. V škole vynechala v tomto školskom roku len zopár hodín. Stará mama, ktorá s nimi býva a bola hlavnou diétnou kuchárkou, to považuje za zázrak.

Analýza

Čo sa s dievčatkom stalo? Ako prvé sme homeopatickým liekom Stramonium odstránili vrstvu strachov a lipnutia na mame. Pod ňou sa jasnejšie objavila vrstva homeopatika Carcinosinum, ktorá bola zrejmá z rodinnej anamnézy. Homeopatikom Poly Bowel Plus sme telu poskytli správny vzor a obnovili rovnováhu v črevách. Výsledkom je zdravé deväťročné dievčatko.

Každé dieťa či dospelý je jedinečný svojim prejavom a napriek podobnosti s opisovanými prípadmi môže potrebovať iné homeopatikum.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial