Homeopatický vianočný koktail pocitov

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.
homeopatický vianočný koktail pocitov

Homeopatický vianočný koktail pocitov

Tak ako ostatní, aj ja milujem Vianoce. Najmä v posledných rokoch, keď môj syn žije ďaleko od nás v cudzine, viem, že ho na Vianoce opäť uvidím a strávim s ním intenzívne chvíle plné ľudskej spriaznenosti, bezpodmienečného prijatia a radosti. Teším sa aj na dlhé rozhovory na rôzne témy, v ktorých určite nebude chýbať moja srdcová záležitosť – homeopatia. Veď práve môj syn moju dlhú cestu k homeopatii ako maličké dieťatko začal. Vianoce sú pre mňa sviatky ľudskej blízkosti, venované tým, ktorých milujem, drobných darčekov, zapálených sviečok, spomienok, ale aj veľkých daroch Stvoriteľa. A jeden z najväčších darov, ktoré som od neho dostala, je moja práca homeopatky a učiteľky homeopatie.

V týchto predvianočných dňoch vás pozývam na tento homeopatický Vianočný koktail, ktorý je priravený z netradičných ingrediencií, ale po jeho vypití budete opäť cítiť, že vo vás vzrástla rados, viera vo vlastnú silu, očakávanie toho najlepšieho, budete vidieť nové príležitosti, zatúžite po zmene, otvorí sa vám srdce a zakúsite lásku. Opustí vás starch z budúcnosti. Aj to je dar homeopatie.

VIERA

Viera je to, čo nám Pán Ježiš ukázal svojím životom. Mal vieru, ktorá prenášala hory, nemožné sa stávalo možným. Rovnako ani dnes viera nepotrebuje hmatateľné dôkazy. Ak ich niekto vyžadaduje, potom o viere nemožno hovoriť. Ale vedenie, to je niečo celkom iné. Pred pár rokmi som si dala predsavzatie, že každý môj klient, nech pride s akýkoľvek problémom, bude odomňa odchádzať s vierou, že uzdravenie je možné, že tento svet je zariadený tak, že vždy existuje východisko a na svojej ceste stretne tú správnu pomoc.

Strata viery po opustení manželom

 Mladá žena, matka dvoch detí, reaguje na nečakaný odchod manžela silnou depresiou, nechutenstvom, nespavosťou. Už niekoľko týždňov cíti fyzickú bolesť v oblasti žalúdka (solar plexus), akoby tam mala kameň, zimnicu, tras celého tela, veľmi schudla. Plače, cíti zúfalstvo. Hovorí, že nedokáže bez manžela čeliť tomuto svetu a sama sa postarať o seba a deti. Necíti oporu, veľmi sa bojí budúcnosti. Stratila vieru v tento svet.

Po lieku Pulsatilla 200 C sa táto žena už po pár dňoch cíti lepšie, začína jesť malé množstvá jedla, rozmýšľa nad riešením krízy v manželstve, prestáva sústreďovať celú svoju pozornosť k zúfalstvu. Prijíma pomoc rodiny, nastupuje do novej práce, začína vidieť nové existenčné možnosti, uvedomovať si príčiny konca vzťahu. Zvládne rozchod, v práci dostáva dobre platenú pozíciu, nachádza nových priateľov a spolupracovníkov. Dokončí štúdium a neskôr mení aj svoju profesiu. Postupne dochádza k premene jej života a to, čo na začiatku spôsobovalo toľké utrpenie, zmenilo sa na príležitosť. Dokázala prijať svoj osud a začala žiť život podľa vlastných predstáv. Našla svoju stratenú vieru.  

NOVÉ ŠANCE

Keď stratíme pocit bezpečia a nevieme, kam sa máme obrátiť, čo urobiť – prekvapujúco nám to prináša možnosti na mimoriadny rast. Krízu by sme mohli nazvať príležitosťou. Kladieme si životne dôležité otázky: V čom spočíva moja istota? Na čo sa môžem spoľahnúť? Ako dokážem začať odznova? Keď život ide dobre a hladko, väčšina z nás tieto otázky prehliada, v kríze sme však nútení  hľadať na ne odpovede.

Matka a dcéra

Túto ženu som spoznala pri liečbe jej maličkej dcérky. Už na prvej kontrole bola homeopatickou liečbou očarená, lebo všetky problémy dievčatka ustúpili. A tak mi začala dôverovať.Vyrozprávala príbeh uväznenia v „zlatej klietke“ a neschopnosti sa z nej dostať. Bola na partnera nahnevaná, lebo už nemohla žiť vlastný život, cítila sa obmedzovaná a kontrolovaná. Bežné boli vyhrážky. Po lieku Staphysagria 200 C nastal u nej veľký obrat. Rozhodla sa stať nezávislou a začala podnikať bez manželovej pomoci, dokonca jej nečakane prišli do života peniaze potrebné na založenie obchodu. Prestala sa báť budúcnosti. Dostala od života novú šancu.

STRACH

Náš každodenný život je zaplavený strachom. Ešte pred niekoľkými rokmi sa nám zdalo, že svet ponúka nekonečné možnosti rastu, teraz sme denne konfrontovaní správami o nebezpečenstve tohto sveta, o kríze, o strate príjmov a bezpečia. Avšak náš najväčší nepriateľ je náš vlastný strach. Strach, ktorý nosíme vnútri. Cítime sa zraniteľní, bez zmyslu života, nedokážeme konať tak, aby sme napĺňali zmysel svojho života. Strach bolí a zväzuje. Berieme antidepresíva, prežívame úzkosť a ataky paniky.

Chlapec stratený v lese

Mladý muž už roky trpí silnými úzkosťami, neustále kontroluje veci okolo seba, je podozrievavý, že ho chcú otráviť. Metódou Sensation sa dostávame k podstate jeho problému, k potlačenému strachu z ranného detstva. Dostáva sa do spomienky, na ktorú jeho vedomie už dávno zabudlo, keď sa ako malý chlapec stratil v lese a prežil hrôzu. Dostáva liek Stramonium 200 C a neskôr opisuje, že už cestou domov cítil eufóriu a radosť. Veľa sa smial. Jeho psychický stav sa takmer okamžite zlepšil. Strach zo života  kontrola sú preč.

 LÁSKA

Najväčším protijedom na strach je láska. Spoznať lásku však nemusí byť jednoduché, môžeme si ju zamieňať so zaľúbenosťou, pripútanosťou, závislosťou, povinnosťou. Ona ale nemá žiadne záväzky, nič nevyžaduje, neočakáva, nepozná odpor, nebráni sa, nemusí  vysvetľovať ani zdôvodňovať, jednoducho je prítomná a ľúbi. Všetko, čo robíme z lásky robíme preto, lebo to robiť chceme, teší nás to. Je to ako hra, ktorá nás baví.

Homeopatická Ruža

Mladého muža vyliečil  z nešťastnej romantickej lásky liek z Damašskej Ruže. Trápilo ho akné na tvári, kŕčové žily a zlomené srdce. Mal depresiu. Zle spal. Po nešťastnom manželstve  mal problém nadviazať ľúbostný vzťah. Už nedôveroval ženám. Aj keď sa dokázal ľahko zaľúbiť, vždy to zle dopadlo. Má veľmi romantickú povahu a rád kupuje ženám kvety. Fascinujú ho najmä ruže. Je veľmi galantný. Pri kontrolnom stretnutí mi priniesol čokoládu. Jeho spánok sa po lieku úplne upravil a akné  zmizlo. A jeho romantická povaha už začína ženám imponovať.

VEDOMIE VLASTNEJ CENY

To, čo v živote najviac potrebujeme, je vedomie vlastnej hodnoty. Uvedomenie si svojej ceny je kľúčom k svojej duši, k úcte k sebe, k vnútornej sile, ktorá nám umožní vytrvalosť a rozhodnosť v konaní. Lebo rozhodnosťou a vytrvalosťou  dosiahneme úspech. Ak máme úctu k sebe, máme ju aj k iným. Učme sa kúsok po kúsku poznávať svoje kvality a prestaňme sa porovnávať s ľuďmi, o ktorých si myslíme, že nás v nejakom ohľade prevyšujú. Buďme si vedomí toho, že k všetkým úlohám, ktoré nám život nadelil sme dostali aj všetky predpoklady, aby sme ich dokázali zvládnuť. Ak sa nám aj zdá, že je niečo nad naše sily, rozmýšľajme o tom znova a znova, až kým nám nebude jasné, že vlastníme všetko, čo potrebujeme.

Celkom iná žena

Prichádza žena, smutná, nešťastná, má pocit, že sa jej nič nedarí a život nemá zmysel. Jej vzťahy sa opakovane rozpadajú a ona má pocit zneužitia. Je veľmi pasívna, bojí sa prejaviť. Trpí silnou zápchou a poruchami trávenia. Neznáša mlieko. Sníva sa jej, že ju zabíja mäsiar.  Moja úloha je nájsťsprávny homeopatický liek a pozrieť sa na to, prečo sa pacientka ocitla v bludnom kruhu neúspechu a akosa môže dostať z neho von. Hľadám jej slabé miesto a motivujem ju k zmene myslenia. Pozreli sme sa spolu na jej pretrvávajúce myšlienky a na nutnosť ich premeny. Zmena mysle, zmena postojov, zmena návykov a vloženie viery vo vlastné sily spolu s liekom Lac Defloratum 200 C spôsobili takmer zázrak. Pri našom ďalšom stretnutí som mala pocit, že mám pred sebou celkom novú bytosť. Táto nová žena si už je vedomá vlastnej hodnoty.

 DAR VĎAČNOSTI

 K Vianociam patria aj darčeky. Nielen tie hmotné, ale aj uvedomenie si tých darov vo svojom vnútri, ktoré nám Stvoriteľ nadelil plným priehrštím a ktoré sa z rôznych príčin bojíme prejaviť. V tieto dni máme viac času na zamyslenie, a preto navrhujem byť k sebe štedrí a dopriať si veľký dar autentickosti a tvorivosti, aby sme mohli byť sami sebou. Duchovný rast neznamená, že už nemáme žiadne problémy a sme po všetkých stránkach dokonalí. Znamená to, že napriek strachu skúšate nové veci, lebo najväčším neúspechom by bolo ani neskúsiť žiť svoje sny. Žime v radosti a vďačnosti.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial